Plisuotos žaliuzės

Šio tipo žaliuzėms naudojami įvairūs tekstiliniai impregnuoti, atsparūs saulės spinduliams suplisuoti audiniai. Šie audiniai yra įvairių spalvų ir šviesos pralaidumo ir atspindžio, todėl tiesioginiai saulės spinduliai yra sulaikomi, o patalpa pagal poreikį išlieka šviesi. Esant reikalui, plisuota žaliuzė gali pilnai uždengti šviesą, parinkus neperšviečiamą audinį. Šių žaliuzių ypatingas vaidmuo interjere yra tas, kad dalinai pakeltas audinys stipriau susiklostuoja ir subtiliai pakeičia savo atspalvį ir įneša spalvų žaismą. Siūlome ir audinius atspindinčius saulės spindulius, t.y. išorinė audinio pusė padengta perlamutrinio atspindžio sluoksniu. Šio tipo audiniai leidžia žymiai sumažinti temperatūrą patalpoje, esant saulėtai dienai.

Plisuotos žaliuzės montuojamos gyvenamosiose patalpose, žiemos soduose, darbo kabinetuose ar visuomeninėse patalpose. Montuojamos šio tipo žaliuzės prie pat stiklo, ant lango rėmo ar tiesiog lango nišoje. Plisuotų žaliuzių gamybos privalumas yra tas, kad jas galima montuoti trapecijos formos ir arkiniams langams. Gaminame plisuotas žaliuzes valdomas naudojant audinio pakėlimo ir nuleidimo mechanizmą virvutės pagalba. Plisuotų žaliuzių gamyboje naudojame Vokietijoje pagamintus aukštos kokybės plastikinius elementus ir aliuminio profilius.
Plisuotos žaliuzės puikiai tinka stoglangiams. Dėl savo valdymo ypatybių, t.y. uždengiamą dalį galima pakelti į viršų ar palikti žemutinėje lango dalyje, galima patogiai reguliuoti šviesos ir saulės spindulių patekimą į patalpą. Tokio tipo žaliuzės pritaikomos bet kokio tipo stoglangiams. Montuojant stoglangiuose naudojamos permatomos stygos , kurios neleidžia audiniui išsigaubti ir juda nuožulnioje plokštumoje.
Plisuotas žaliuzes galima skalbti. Skalbiama mirkant žaliuzę vandenyje su neagresyvia skalbimo priemone ne daugiau 30 laipsnių temperatūroje. Nuskalaujama su dušu ir džiovinama suspaustoje padėtyje, kad išliktų stiprus audinio suplisavimas. Kasdieninėje priežiūroje plisuotas žaliuzes galima nusiurbti su siurbliu ar pavalyti drėgnu skudurėliu išteptas audinio vietas.