Horizontalios žaliuzės

Įrenginys, primenantis šiuolaikines horizontalias žaliuzes, atsirado Rytuose. Vėliau jį dėl nuolatinio glaudaus kontakto su arabais, pirmieji Europoje perėmė ispanai (pats žodis prancūziškas, reiškia pavydą). Vėliau, apie XVIII a., ši naujovė prigijo Prancūzijoje ir Anglijoje. Oficiali žaliuzių istorija prasidėjo 1841 m. rugpjūčio 21 d., kai jų gamybą patentavo amerikiečių verslininkas Džonomas Hemptonas. Žaliuzių istorijoje dar yra baltų dėmių, bet galima tvirtinti, kad pirmosios buvo horizontalios medinės žaliuzės.
Horizontalios žaliuzės – tai interjero gaminys pirmiausiai užtikrinantis privatumą. Jomis puikiai galima reguliuoti šviesos srautus nukreipiant juos į lubas arba grindis. Šios žaliuzės gerai atspindi saulės spindulius ir iš lauko sklindančią šilumą bei žymiai apsunkina galimybes panaudoti pasiklausimo įrangą, nuskaitant garsus nuo stiklo.
Yra galimybė kombinuoti juostų spalvų derinius ir prisitaikyti prie patalpos interjero spalvų. Dėl gamyboje naudojamo aliuminio juostų ir nailono kopėtėlių bei virvelių, taikytinos patalpose, kuriose gali būti daug drėgmės (virtuvės ir vonios kambariui).

Gaminamos iš 25 mm arba 16 mm aliuminio juostos pločio profiliuojamomis juostelėmis su Danijos firmoje FABER įsigyta technologine įranga. Tai aukščiausios kokybės horizontalios žaliuzės, originalaus dizaino bei registruotos Europoje prekės ženklu, kurioms suteikiama trijų metų garantija.
Horizontalios SOFTLINE aliuminio žaliuzės gali būti pagamintos beveik neribojant žaliuzės matmenų (pav. maksimalus plotis ir aukštis gali būti iki 4 metrų ), tik reikėtų įvertinti jos valdymo (pakėlimo – nuleidimo) galimybes, kadangi 1 m2 svoris yra apie 900 gramų.
Mūsų specialistai, panaudodami specialiai sukurtą programinę įrangą, gali pagaminti SOFTLINE žaliuzes trapeciniams langams. Tai vienintelė įmonė Lietuvoje gaminanti tokio tipo žaliuzes
SOFTLINE žaliuzės gali būti tvirtinamos bet kokio tipo langams (mediniai, plastikiniai, aliuminiai) ant lango rėmo arba prie stiklo į stiklajuostę. Esant poreikiui, įrengiamos specialios permatomos stygos, kurios užtikrina, kad žaliuzė liktų prigludusi prie lango stiklo, jį atvertus bet kokiu kampu. Galimas šių žaliuzių valdymo variantas – lazdele ir virvele.

Tai specialios žaliuzės gaminamos su 16 mm arba 25 mm pločio aliuminio juostelėmis ir montuojamos plastikiniuose languose. Tradiciškai aliuminio žaliuzės valdomos lazdele (reguliuojamas juostelių pasvirimo kampas) ir virvele (juostelės pakeliamos ir fiksuojamos norimame aukštyje). Taip pat žaliuzės gali būti valdomos tik grandinėle – t.y. jos pagalba reguliuojamas juostelių pasvirimo kampas ir jų pakėlimo aukštis.
ISO horizontalios žaliuzės sukurtos maksimaliai jas priderinant prie plastikinių langų dizaino, tvirtinamos tiesiog ant lango rėmo ir savo konstrukcija visiškai negadina įprasto lango vaizdo. Jeigu juostelės paliekamos neuždarytos (horizontalioje padėtyje), lange jų visiškai nesimato nei iš vidaus, nei iš lauko.
Šiose žaliuzėse esančios permatomos stygos užtikrina, kad žaliuzė liktų prigludusi prie lango stiklo, atvertus jį bet kokiu kampu. Jeigu tokios žaliuzės sumontuotos ant plastikinių durų su stiklu, jas atidarant „neplevėsuoja“ ir lieka prigludusios prie stiklo. Galimi valdymo variantai – lazdele ir virvele arba grandinėlė.

Supaprastintos konstrukcijos PRIZMA horizontalios aliuminio žaliuzės.
Šios žaliuzės gaminamos iš 16 ir 25 mm pločio įvairių spalvų aliuminio juostelių.
PRIZMA žaliuzės gali būti montuojamos ant sienos, į lubas, į nišą ar ant lango rėmo.
Senos statybos namų languose šios žaliuzės paprastai montuojamos ir tarp stiklų, o valdomos naudojant lanksčią jungtį, išvestą per lango rėmą juostelių pasukimui ir virvele žaliuzės pakėlimui.

Gaminamos iš specialiai apdorotos, lengvos ir tvirtos Brazilijos tropinių miškų medienos. Medžio apdirbimui ir apdorojimui (šlifavimui ir lakavimui) garantuojamas ekologiškai švarus aukščiausios kokybės medienos paviršius Pačios juostelės importuojamos iš trečiųjų šalių ir panaudojant turimą technologinę įrangą reikiamai pjaustomos ir surenkamos panaudojant horizontalių žaliuzių gamybos komponentus surenkamos (Profiliai, kopėtėles, reduktoriai ir blokatoriai ).
Gali būti gaminamos iš 50 mm ir 25 mm pločio medinių juostelių žaliuzes. Reikia įvertinti aplinkybę, kad 1,5 metro aukščio lango medinė žaliuzė, pakelta į viršų uždengs apie 30 cm lango plotį viršuje. Tradiciškai šios žaliuzės valdomos lazdele (reguliuojamas juostelių pasvirimo kampas) ir virvele (juostelės pakeliamos ir fiksuojamos norimame aukštyje).