Roletai (Ritininės žaliuzės)

Ritininės žaliuzės – viena seniausių tekstilinių žaliuzių rūšių. Interjeras ir visos jo sudėtinės dalys, įskaitant langų apdailą, vystėsi taip, kaip reikalavo vieno ar kito laikotarpio civilizacijos ir kultūrinės tradicijos, dinamiškai kintantis skonis. Pirmosios ritininės žaliuzės buvo gaminamos iš paprasto vienspalvio tvirto lino pluošto audinio ant kurio vėliau imta ranka piešti piešinius. Tuo metu tai buvo prabangos prekė. Šios žaliuzės Europoje plačiai naudotos antrojo pasaulinio karo metais siekiant skubiai užtemdyti langus karo lėktuvų antskrydžių metu.

Šiuo metu ritininių žaliuzių (kitaip dar vadinamų roletais) gamybai naudojama daugybė įvairių audinių, kurie skiriasi savo sudėtimi, šviesos pralaidumo charakteristikomis. Tačiau visi šie audiniai yra impregnuoti ir dengti antistatinėmis medžiagomis, todėl ritininės žaliuzes gali būti sėkmingai naudojamos tiek gyvenamose patalpose, tiek biuruose. Įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų audiniai, papildoma šių žaliuzių apdaila skatina jas naudoti ne tik saugantis nuo saulės spindulių ar nepageidaujamų svetimų žvilgsnių, bet taip pat ir kuriant jaukų interjerą.

Gaminamos standartinės ritininės žaliuzės (su 25 -32- 40- 45 mm diametro vamzdžio mechanizmu ir mini roletai su 18 mm diametro mechanizmu).  Standartinės ritininės žaliuzės gali būti montuojami ant sienos, į lubas, į nišą arba ant lango rėmo. Montavimo galimybių, audinių spalvų, raštų, tekstūrų ir apdailos įvairovė – pagal kiekvieno individualų skonį puošia namus, pabrėžia jau sukurtą namų stilių. Šios ritininės žaliuzės gali būti gaminamos su įvairios formos apatinio profilio apdaila (t.sk. panaudojant medžio karnizų elementus).

Kasetiniai roletai (su audinio suvyniojimo kasete ir šoniniais profiliais) skirti plastikiniams arba aliuminio profilio langams. Šios žaliuzės tampa nepakeičiamu lango komponentu dažnai varstomiems arba atverčiamiems langams. Toks lango roletas nebijo skersvėjų, nes audinys visuomet išlieka šalia stiklo ir neplevėsuoja vėjyje. Ritininių žaliuzių komponentų spalva gali būti pritaikoma prie lango rėmo spalvos (galimos spalvos – balta, pušies, ąžuolo, vyšnios imitacija). Šios žaliuzės gali būti naudojamos kartu su kitais langų dekoravimo  elementais (pvz. užuolaidomis).